Pateikimai

Prisijungti ar Registruotis, kad pateiktumėte straipsnį.

Nurodymai autoriui

Bendra informacija

  1. Žurnalas leidžiamas du kartus per metus.
  2. Žurnale spausdinami originalūs straipsniai, kurie nebuvo skelbti kituose mokslo leidiniuose (išskyrus konferencijų tezių leidiniuose). Mokslo publikacijoje skelbiama medžiaga turi būti nauja, teisinga, tiksli (eksperimento duomenis galima pakartoti, jie turi būti įvertinti), aiškiai ir logiškai išanalizuota bei aptarta. Pageidautina, kad publikacijos medžiaga jau būtų nagrinėta mokslinėse konferencijose ar seminaruose.
  3. Originalių straipsnių apimtis – iki 10, apžvalginių – iki 20 puslapių. Autoriai, norintys spausdinti apžvalginius straipsnius, jų anotaciją turi iš anksto suderinti su Redaktorių kolegija.
  4. Straipsniai skelbiami lietuvių ir anglų kalbomis su išsamiomis santraukomis abiem kalbomis.
  5. Pradiniame etape vykdomasis sekretorius patikrina rankraščio struktūrą, kalbą ir tai, kaip jis atitinka visus pateikimo reikalavimus. Jei rankraštis atitinka anksčiau paminėtus reikalavimus, redaktorius patvirtina rankraščio tinkamumą žurnalui ir išsiunčia bent dviem nepriklausomiems ekspertams recenzentams, kuriuos pasirenka Redakcija. Rankraščiai gali būti nedelsiant atmesti, jeigu jie neatitinka žurnalo tematikos arba pateikimo reikalavimų. Redaktorius yra atsakingas už galutinį sprendimą dėl straipsnių priėmimo ar atmetimo. Redaktoriaus sprendimas yra galutinis.
  6. Šiame žurnale naudojama dvigubai akla recenzavimo metodika, t. y. autorių tapatybė yra slepiama nuo recenzentų, ir atvirkščiai. Norint atlikti dvigubai aklos peržiūros procedūrą, turi būti pateiktos dvi rankraščio versijos:
    • Pilna versija su visais autorių vardais ir pavardėmis.
    • Rankraštis be jokių autorių vardų ir pavardžių tekste ar tituliniame puslapyje. Reikėtų vengti save identifikuojančių citatų ir nuorodų straipsnio tekste arba identifikacijos vietą palikti tuščią. Autorių taip pat prašoma nenurodyti finansavimo šaltinių ir nerašyti Padėkos.
  7. Visi rankraščiai turi būti pateikiami internete adresu: https://journals.lsu.lt/reabilitacijos-mokslai/submission/wizard . Kartu su straipsniu pateikiami priedai:
    • 1 priedas. Autorių garantinis raštas dėl spaudai pateikiamo kūrinio.
    • 2 priedas. Autorių lydraštis (lietuvių arba anglų kalbomis), kuriame užrašomas straipsnio pavadinimas, kiekvieno autoriaus vardas, pavardė, mokslo laipsnis ir vardas, ORCID iD, institucijos pavadinimas ir adresas, mokslinių interesų kryptis, telefonas, e. paštas.

Jei reikia pagalbos, susisiekite su reabilitacijosmokslai@lsu.lt

Rankraščio rengimas

  1. Straipsnio tekstas turi būti išspausdintas kompiuteriu vienoje standartinio A4 formato (210 × 297 mm) balto popieriaus lapo pusėje Times New Roman šriftu, intervalas tarp eilučių 6 mm (1,5 intervalo), šrifto dydis 12 pt. Paraštės: kairėje – 3 cm, dešinėje – 1,5 cm, viršuje ir apačioje po 2,5 cm. Puslapiai numeruojami apatiniame dešiniajame krašte, pradedant tituliniu puslapiu, kuris pažymimas pirmu numeriu.
  2. Straipsnis turi būti suredaguotas, spausdintas tekstas patikrintas. Pageidautina, kad autoriai vartotų tik standartinius trumpinius ir simbolius. Nestandartinius galima vartoti tik pateikus jų apibrėžimus toje straipsnio vietoje, kur jie įrašyti pirmą kartą. Visi matavimų rezultatai pateikiami tarptautinės SI vienetų sistemos dydžiais. Straipsnio tekste visi skaičiai iki dešimties imtinai rašomi žodžiais, didesni – arabiškais skaitmenimis.
  3. Titulinis puslapis. Pateikite vieną neužslėptą titulinį puslapį, kuriame yra išsami informacija apie autorius, kitą – užslėptą, kuriame jos nėra. Pirmuoju atveju tituliniame puslapyje turėtų būti: a) trumpas ir informatyvus straipsnio pavadinimas; b) autorių vardai ir pavardės; c) įstaigos ir skyriaus, kuriame buvo atliktas tyrimas, pavadinimas ir priklausomybė; d) autorių ORCID iD (rekomenduojama); e) autoriaus, kuriam turėtų būti siunčiama korespondencija, vardas, pavardė, adresas, telefono numeris, el. pašto adresas ir kt. Dvigubai aklam peržiūros procesui reikalingas titulinis puslapis, kuriame yra tik straipsnio pavadinimas.
  4. Santrauka. Santrauka (250 žodžių) pateikiama anglų ir lietuvių kalbomis atskiruose puslapiuose. Svarbu atskleisti mokslinę problemą, tyrimo tikslus, metodus, pateikti pagrindinius rezultatus ir pagrindines išvadas. Santraukoje turi būti šie poskyriai: Tyrimo pagrindimas. Tikslas.  Metodai. Tyrimo rezultatai. Išvados. Santraukos pabaigoje pateikiami 3–5 raktažodžiai. Santrauka dažnai pateikiama atskirai nuo straipsnio, todėl ji turi būti suprantama. Dėl šios priežasties reikėtų vengti citavimo.
  5. Įvadas. Jame nurodoma tyrimo problema, jos ištirtumo laipsnis, sprendimo naujumo argumentacija (teorinių darbų), pažymimi svarbiausi tos srities mokslo darbai ir tyrimo tikslas.
  6. Tyrimo metodai. Šioje dalyje turėtų būti pagrįstas konkrečių tyrimo metodų pasirinkimas. Tyrimo dalyviai, metodai, naudoti aparatai ir procedūros turėtų būti išsamiai aprašytos. Jei naudojami tyrimo metodai nėra gerai žinomi ir plačiai pripažinti, reikėtų nurodyti konkretaus metodo pasirinkimo priežastis. Reikėtų pateikti visų naudojamų nestandartinių metodų nuorodas. Remiantis atliktu eksperimentiniu planu, turėtų būti atlikta tinkama statistinė analizė. Būtina nurodyti taikomus matematinės statistikos metodus. Straipsnyje neturi būti informacijos, pažeidžiančios tiriamų asmenų anonimiškumą. Tyrimai, kuriuose dalyvauja žmonės, turėtų būti atliekami laikantis Helsinkio deklaracijos principų.
  7. Tyrimo rezultatai. Rezultatai turėtų būti pateikiami glaustai, nuosekliai ir logiškai, nekartojant pasirinktų metodų. Reikėtų pažymėti duomenų statistinę reikšmę. Kiekviena lentelė (rekomenduojamos ne daugiau kaip trys keturios lentelės) turėtų būti su trumpomis antraštėmis ir eilės numeriu, pateiktu virš lentelės (lentelės sunumeruotos ta pačia seka, kaip ir nuorodų, pateiktų tekste). Visi paaiškinimai turėtų būti pateikiami straipsnio tekste arba trumpoje išnašoje, pridėtoje prie lentelės. Lentelėse pateikti simboliai ir santrumpos turėtų sutapti su tekste naudojamais. Visi paveikslai (ne daugiau kaip keturi penki) turi būti sunumeruojami iš eilės, nurodant eilės numerį arabiškais skaitmenimis, pvz.: 1 pav. Paveikslai turėtų būti pateikiami atvirų failų formatu, kad juos būtų galima redaguoti.  Lentelės ir paveikslai turėtų būti rankraščio tekste, nereikia jų pateikti atskirai.
  8. Diskusija. Diskusijos skyriaus pradžioje autoriai turėtų pateikti pagrindinius originalius tyrimų teiginius (išvadas), kuriuos pagrindžia duomenys. Rezultatų aptarimą rekomenduojama suskirstyti į poskyrius (kiekvienas originalus tyrimo radinys turėtų būti aptariamas skirtinguose poskirsniuose). Tyrimo duomenys ir išvados palyginami su kitų tyrėjų gautaisiais. Autoriai turėtų pabrėžti originalius bei svarbius tyrimo ypatumus ir nekartoti visų rezultatų skyriuje pateiktų duomenų.
  9. Išvados ir perspektyvos. Išvados turėtų būti suformuluotos aiškiai ir logiškai, vengiant daugžodžiavimo, ir turėtų būti pagrįstos tyrimo rezultatais. Rekomenduojama nurodyti tolesnes tyrimo perspektyvas.
  10. Padėka. Visi autoriai, neatitinkantys autorystės kriterijų, turėtų būti išvardyti padėkos skyriuje.  Dėkojama asmenims, tyrimo metu teikusiems pagalbą (pvz., pagelbėjo rašant straipsnį, redaguojant kalbą, pataisant ar patikslinant terminus, duomenų pateikimą ir pan.).
  11. Finansavimo šaltinio deklaracija. Prašoma nurodyti, kas suteikė finansinę paramą tyrimui atlikti ir (arba) straipsniui rengti, trumpai apibūdinti rėmėjo(-ų), jei toks yra, vaidmenį. Išvardyti finansavimo šaltinius standartiniu būdu nurodant rėmėją, pvz.: šį darbą rėmė Lietuvos mokslo taryba [dotacijos numeris xxxx]. Jei finansavimo šaltinio(-ių) nebuvo, reikėtų  nurodyti: finansavimo nėra.
  12. Interesų atskleidimas. Prašoma pripažinti bet kokį finansinį suinteresuotumą ar naudą, atsirandantį dėl tyrimo. Jei autoriai neturi interesų deklaruoti,  turėtų būti tiesiog teigiama, kad jų nėra.
  13. Literatūra. Originalių tyrimų straipsniuose literatūros šaltinių turėtų būti ne daugiau kaip 30, o apžvalginių  – 50.
    • Tekste skliausteliuose nurodytas cituojamo šaltinio autorius ir paskelbimo metai. Jei yra daugiau nei du autoriai, tik pirmojo autoriaus vardas pateikiamas pridedant „et al.“ arba „ir kt.“ Jei pateikiami keli cituojami šaltiniai –  surašomi nuo seniausių iki naujausių.
    • Straipsnio pabaigoje pateiktame literatūros sąraše nuorodos turėtų būti išvardytos abėcėlės tvarka, atsižvelgiant į pirmąjį autorių. Pirmiausia pateikiamos nuorodos lotyniškais rašmenimis, paskui – rusiškomis (kirilicos) raidėmis. Žurnalo (mokslo) straipsniuose turėtų būti pateikiama tokia informacija: a) autorių vardai (pavardės, po kurių rašomi inicialai); b) publikavimo data; c) straipsnio pavadinimas su tais pačiais rašybos ir kirčiavimo ženklais kaip ir originale; d) visas žurnalo pavadinimas; e) tomo numeris; f) imtinai puslapių numeriai. Jeigu straipsnio autorių yra daugiau kaip penki, pateikiamos tik pirmų trijų pavardės, priduriant „et al.“ arba „ir kt.“ Aprašant knygas, taip pat turėtų būti pateikiamas skyriaus pavadinimas, skyriaus autoriai, knygos redaktoriai, leidėjo vardas ir vieta (įstaiga, miestas).  Jeigu to paties autoriaus tų pačių metų šaltiniai yra keli, būtina literatūros sąraše ir straipsnio tekste prie metų pažymėti raides, pvz.: 1990 a, 1990 b ir pan. Jei šaltiniui yra suteiktas DOI (skaitmeninio objekto identifikatoriaus) numeris, įtraukite jį. DOI numeris turi prasidėti https://doi.org (kaip nurodo naujausias APA stiliaus elektroninių išteklių vadovas). Jei šaltinis buvo rastas internete ir neturi DOI, nuorodą užbaikite nurodydami tikslų URL, kurio reikia norint pasiekti šaltinį.

Autorių teisės

Pateikdamas straipsnį žurnalui Reabilitacijos mokslai: slauga, kineziterapija, ergoterapija, autorius garantuoja, kad:

Kiekvienas straipsnis ar mokslinis darbas yra originalus autoriaus(-ių) indėlis ir nėra nuplagijuotas ar nukopijuotas iš svetimo šaltinio. Straipsnis nepažeidžia kitų autorių teisių, jame nėra suklastotų ar neteisėtų teiginių, o visos literatūros šaltinių nuorodos pateiktos pagal žurnalo reikalavimus.

Į autorių sąrašą turi būti įtrauktas kiekvienas tyrėjas, svariai prisidėjęs rengiant straipsnio rankraštį. Autoriai dalijasi kolektyvine atsakomybe ir atskaitomybe už pateiktus rezultatus. Žurnalui priėmus rankraštį, nei autorystės, nei autorių eilės keisti negalima.

Straipsnis pateiktas tik žurnalui Reabilitacijos mokslai: slauga, kineziterapija, ergoterapija ir anksčiau nebuvo publikuotas ar pateiktas publikuoti kuriame nors kitame  autorių teisių saugomame leidinyje.

Autorius suteikia žurnalui teisę straipsnį ar mokslinį darbą redaguoti, kad jis būtų tinkamas publikuoti žurnale Reabilitacijos mokslai: slauga, kineziterapija, ergoterapija.

Autorius nėra suteikęs jokiam kitam asmeniui, institucijai, leidiniui teisių į žurnalui pateiktą straipsnį ar mokslinį darbą. Autorius sutinka su Kūrybinių bendrijų Priskyrimas 4.0 tarptautine licencija (CC BY 4.0),  pagal kurią straipsnio publikavimas žurnale yra licencijuojamas, ir suteikia Lietuvos sporto universitetui leidimą publikuoti anksčiau neskelbtą originalų rankraštį bei visą su juo susijusią papildomą medžiagą. Autorius pasilieka visas autorių teises.

Autorius sutinka patenkinti teisinį ieškinį dėl žalos atlyginimo žurnalui Reabilitacijos mokslai: slauga, kineziterapija, ergoterapija, jeigu bus nustatytas čia pateiktų autorių teisių pažeidimo faktas.

Pateikimo kontrolinis sąrašas

Prieš tęsdami perskaitykite ir įsitikinkite, kad atlikote visus reikalavimus išvardytus žemiau.

 

  • Rankraštis:
    → Du rankraščiai (su autorių identifikavimu ir be jo) su tituliniu puslapiu; struktūruota santrauka, įskaitant raktažodžius; teksto turinys (Įvadas; Metodai; Tyrimo rezultatai; Rezultatų aptarimas; Išvados ir perspektyvos); Padėka (jei taikoma); Finansavimas (tik neanoniminiame rankraštyje); Interesų atskleidimas (tik neanoniminiame rankraštyje); Literatūra. → Visi paveikslai (su atitinkamomis antraštėmis). → Visos lentelės (su pavadinimais, aprašais, išnašomis). → Paveikslų ir lentelių citavimas tekste atitinka pateiktus failus. → Patikrintas rankraščio kalbos taisyklingumas. → Literatūros sąrašas atitinka žurnalo reikalavimus. → Visi šaltiniai, minimi literatūros sąraše, yra cituojami tekste, ir atvirkščiai. → Rankraštis neviršija puslapių apribojimo. → Iš rankraščio, kuris bus teikiamas dvigubai aklam vertinimui, buvo pašalinta visa identifikuojanti informacija, įskaitant patį failo pavadinimą. → Gautas leidimas naudoti autorių teisių saugomą medžiagą iš kitų šaltinių (įskaitant internetą). → Jei atliktas klinikinis tyrimas, būtina nurodyti institucinį Biomedicininių tyrimų etikos komisijos leidimo numerį. → Autorius turi būti finansiškai nepriklausomas nuo tyrimo finansavimo šaltinių ar rėmėjų.

Privatumo politika

Šiame žurnalo tinklalapyje pateikti vardai, pavardės ir elektroninio pašto adresai bus naudojami tik nurodytais, su šiuo žurnalu susijusiais tikslais ir nebus viešinami jokiais kitais tikslais ar perduodami bet kokioms trečiosioms šalims.