Pramoninio manipuliatoriaus, skirto raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų prevencijai, koncepcinis projektas: dalyvaujamasis metodas
Santrauka
Įvadas. Tyrime aprašomas inovatyvaus krovinių manipuliatoriaus, pritaikyto alaus pramonei, koncepcinis projektavimo procesas, siekiant sumažinti ergonominius rizikos veiksnius, susijusius su sunkių krovinių tvarkymu rankomis, krovimu į krūvas ir padėklų krovimu rankomis.
Tikslas – suprojektuoti krovinių manipuliatorių, skirtą atlikti „žemo slėgio stalo asistento“ vaidmenį alaus darykloje.
Metodai. Atliktas aprašomasis neeksperimentinis tyrimas, taikant ergonominį ir dalyvaujamąjį metodą, sudarytą iš trijų etapų. Siekiant sukurti pasirinktą dizainą, įvertintas antropometrinis pritaikomumas ir darbuotojo matmenys. Galiausiai pateikta koncepcija kruopščiai dokumentuojama, parengiant brėžinius ir techninius duomenis.
Rezultatai. Vidutinis išmatuotas ūgis – 173,4 cm, standartinis nuokrypis – 4,6 cm, apimantis diapazoną nuo 165,8 cm (5-asis procentilis) iki 178,5 cm (95-asis procentilis). Šis intervalas rodo, kad tirtų darbuotojų ūgis yra vidutiniškai tinkamas. Nustatytos keturios pagrindinės funkcijos: dėžių transportavimas darbo erdvėje, krovinio laikymas, operatoriaus kontrolė ir saugos užtikrinimas. Be to, naudodamas šį kėlimo įrenginį, operatorius vienu metu gali dirbti su dviem, keturiomis arba net šešiomis dėžėmis, o tai užtikrina greitį, lankstumą ir funkcionalumą.
Išvados. Visų pirma, pagal sukurtą koncepciją įdiegtos svarbios naujovės, pavyzdžiui, galimybė vienu metu kelti kelis sunkius krovinius, dvigubo šarnyro integravimas, kuris išplečia veikimo diapazoną. Šios naujovės padeda išvengti nepatogių pozicijų ir sunkių krovinių kėlimo rankomis.
Raktažodžiai: ergonomika, įrangos dizainas, pramoninis manipuliatorius, prevencija, raumenų ir kaulų sistemos sutrikimai.
Downloads
Publikuota
Numeris
Skyrius
Licencija
Copyright (c) 2024 Autorius(iai). Publikavo Lietuvos sporto universitetas.
Darbas licencijuotas pagal Kūrybinių bendrijų Priskyrimas 4.0 tarptautinę licenciją.