Kineziterapijos vandenyje poveikis vaikų, sergančių cerebriniu paralyžiumi, motorinėms funkcijoms. Sisteminė apžvalga

Autoriai

  • Muskaan Mahamadhanif Mujawar Lietuvos sporto universitetas, Kaunas
    Lietuva

Santrauka

Tyrimo pagrindimas. Cerebrinis paralyžius (CP) yra vienas labiausiai paplitusių vaikystės sutrikimų. Skirtingos gydymo strategijos yra taikomos tam, kad pagerinti pacientų gyvenimo kokybę.

Tikslas – sistemingai apžvelgti naujausius straipsnius ir išanalizuoti vandens terapijos poveikį vaikų, sergančių cerebriniu paralyžiumi, motorinėms funkcijoms.

Metodai. Buvo atrinkti 2012–2022 m. tyrimai, kuriuose tiriamas vandens terapijos poveikis CP sergančių vaikų motorinėms funkcijoms. Naudotos duomenų bazės „Google Scholar“, „PubMed“ ir „PEDRO“. Atrankos kriterijai apėmė CP diagnozę, vandens intervencijos naudojimą, dalyvius iki 18 metų amžiaus, patvirtinto rezultatų matavimo, paskelbto anglų kalba, naudojimą ir tyrimo planą kaip atsitiktinių imčių kontrolinį, bandomąjį ir atvejo tyrimą.

Rezultatai. Iš 11 šiai apžvalgai atrinktų tyrimų 6 buvo atsitiktinių imčių kontroliniai tyrimai, 2 – beveik eksperimentiniai tyrimai, 2 – lyginamieji tyrimai, o vienas – atvejo tyrimas. Vandens pratimai, Halliwick koncepcija, Watsu ir vandens panardinimo terapija, plaukimo pratimai buvo naudojami vandens intervencijos tyrimuose. Gross Motor Function Measure (GMFM) buvo dažniausiai naudojama variklio funkcijų registravimo priemonė. Maždaug 64 proc. tyrimų parodė, kad vandens intervencijos gali turėti reikšmingai teigiamą poveikį vaikų, sergančių CP, motorinėms funkcijoms, palyginti su įprastine terapija arba be intervencijos.

Išvada. Vandens terapija teigiamai veikia vaikų, sergančių cerebriniu paralyžiumi, motorines funkcijas.

Raktažodžiai: cerebrinis paralyžius, vandens terapija, vandens pratimai, plaukimo programa, motorinės funkcijos.

Downloads

Paskelbtas

2022-11-16

Numeris

Skiltis

Straipsniai

Kaip cituoti

Kineziterapijos vandenyje poveikis vaikų, sergančių cerebriniu paralyžiumi, motorinėms funkcijoms. Sisteminė apžvalga. (2022). Reabilitacijos Mokslai: Slauga, Kineziterapija, Ergoterapija, 2(27), 51-67. https://doi.org/10.33607/rmske.v2i27.1262