„Nirvana Fitness“ treniruočių poveikis patiriamam stresui ir pažintinėms funkcijoms

Autoriai

  • Rima Solianik Lietuvos sporto universitetas, Kaunas
    Lietuva
  • Jelena Ivanova Lietuvos sporto universitetas, Kaunas
    Lietuva

Santrauka

Tyrimo pagrindimas. Proto ir kūno pratimų programos, tokios kaip Tai Či, joga, pilatesas, gali būti taikomos, siekiant mažinanti patiriamą stresą ir gerinti pažintinės funkcijas, tačiau „Nirvana Fitness“ treniruočių poveikis išlieka neaiškus.

Tikslas – nustatyti „Nirvana Fitness“ treniruočių poveikį patiriamam stresui ir pažintinėms funkcijoms.

Metodai. Tyrime dalyvavo 20 moterų, kurios buvo suskirstytos į kontrolinę (n=10) ir tiriamąją (n=10) grupes. Tiriamajai grupei „Nirvana Fitness“ treniruočių užsiėmimai vyko aštuonias savaites, du kartus per savaitę, užsiėmimo trukmė buvo 50 min., o kontrolinės grupės tiriamųjų buvo prašoma laikytis įprastinės veiklos. Tyrimo metu buvo vertinama patiriamo streso ir pažintinių funkcijų kaita.

Rezultatai. Taikant „Nirvana Fitness“ treniruočių programą statistiškai reikšmingai sumažėjo (p<0,05) patiriamas stresas ir pagerėjo (p<0,05) dėmesio slopinimas ir dėmesio lankstumas, bet ši programa neturėjo įtakos erdvinei ir darbinei atminčiai.

Išvada. „Nirvana Fitness“ treniruočių programa gali būti naudojama kaip veiksminga priemonė, mažinanti moterų patiriamą stresą ir gerinanti dėmesį.

Raktažodžiai: atmintis, dėmesys, moterys, proto ir kūno pratimų programos.

Downloads

Paskelbtas

2022-11-16

Numeris

Skiltis

Straipsniai

Kaip cituoti

„Nirvana Fitness“ treniruočių poveikis patiriamam stresui ir pažintinėms funkcijoms. (2022). Reabilitacijos Mokslai: Slauga, Kineziterapija, Ergoterapija, 2(27), 1-7. https://doi.org/10.33607/rmske.v2i27.1257