Darnus vystymasis laisvalaikio renginiuose. „Granatos Live“ atvejo analizė

Autoriai

  • Rasa Užkurytė Lietuvos sporto universitetas, Kaunas
    Lietuva
  • Artūras Simanavičius Lietuvos sporto universitetas, Kaunas
    Lietuva

Santrauka

Tyrimo aktualumas. Įvertinus tai, kad surinkta informacija apie šiuo metu deklaruojamus muzikos festivalio „Granatos Live“ siekius festivalio metu įgyvendinti darnaus vystymosi principus, matyti, kad darnaus vystymosi siekiai nėra deklaruojami nei oficialioje festivalio svetainėje, nei tarp pačių organizatorių.      Nuspręsta atlikti kiekybinį tyrimą, taikant apklausos metodą ir apklausiant šio festivalio lankytojus. Tokiu būdu galima rinkti informaciją, kaip darnaus vystymosi principų įgyvendinimą festivalio metu vertina patys renginio dalyviai. Nustačius, kad festivalio lankytojai nori darnios plėtros principų įgyvendinimo, darnesnio festivalio, organizatoriams gali būti teikiamos rekomendacijos ir siūlymai parengti darnaus vystymosi principų įgyvendinimo planą ir atsižvelgti į jį organizuojant           festivalius ateityje.

Tyrimo objektas – darnaus vystymosi principų įgyvendinimo poreikis festivalio „Granatos Live“ dalyvių požiūriu.

Tyrimo tikslas – nustatyti, kaip festivalio „Granatos Live“ dalyviai vertina darnaus vystymosi principų įgyvendinimą festivalio metu, kokie yra dalyvių poreikiai, susiję su darnaus vystymosi principais.

Tyrimo uždaviniai:

  1. Ištirti, kaip festivalio „Granatos Live“ dalyviai suvokia darnaus vystymosi esmę ir principus .
  2. Nustatyti pagrindinius dalyvių lūkesčius, susijusius su darnaus vystymosi principų įgyvendinimu muzikos festivalio „Granatos Live“ metu .
  3. Rekomendacijas ir pasiūlymus teikti muzikos festivalio „Granatas Live“ organizatoriams.

Rezultatai ir išvados. Išnagrinėjus festivalio tvarumo rodiklių raišką „Granatos Live“ festivalyje, nustatyti tvarumo trūkumai šiose festivalio srityse: dalyvių ir festivalio organizavimo komandos švietimas darnaus vystymosi tema; prekybininkų atranka nėra orientuota į sąžiningą prekybą, vietines regionines ar ekologiškas prekes; per mažai festivalio organizatorių veiksmų aplinkos apsaugai užtikrinti, nes nesikonsultuojama su aplinkosaugos specialistais; nepastebima, kokią ekonominę naudą festivalis sukuria vietos regionui, nors tokie skaičiavimai  naudingesni vietos regionui, rodo, kad tarp jų trūksta susisiekimo; mažos išlaidos, kad festivalis tęstųsi, tad jo organizatoriams būtina imtis tų veiksmų, kurių nori festivalio dalyviai, ir jo metu įdiegti daugiau darnaus vystymosi principų.

Raktiniai  žodžiai: darnaus vystymosi principai, laisvalaikio renginiai.

Downloads

Publikuota

2024-04-18

Numeris

Skyrius

Articles

Kaip cituoti

Darnus vystymasis laisvalaikio renginiuose. „Granatos Live“ atvejo analizė. (2024). Laisvalaikio Tyrimai, 1(23), 36-43. https://doi.org/10.33607/elt.v1i23.1461