##about.aboutContext##
eISSN: 2345-0339
Žurnalo tematika. Leidinyje siekiama pabrėžti mokslo komunikaciją pereinant prie postmodernios veiklios visuomenės, perorientuojant paslaugas nuo globalių konceptų prie diversifikacijos strategijų ir paradigmų įvairovės.
Žurnalo Laisvalaikio tyrimai naujumas atsiskleidžia tiriant žiniomis grįstos ir transformacijas patiriančios ekonomikos sudėtinių dalių – laisvalaikio paslaugų ir verslo sektorių – sąsajas. Taip praplečiamos socialinio mokslo ribos, sukuriamos naujos tarpdisciplininės žinios, o verslo organizacijų veikla įgyja papildomų socialinių ir kultūrinių bruožų.
Mokslo komunikacija – tai būdas mokslininkams ne tik kurti žinias, bet ir jomis keistis, išsaugoti bei stebėti tyrimų rezultatų kaitą. Todėl tikimasi, kad šiame žurnale pateikiami tyrimai padės mokslininkams aiškiau apibrėžti mokslinę problemą, dalytis naujomis idėjomis, formuluoti klausimus, kūrybiškai spręsti eksperimentines ir teorines problemas, skleisti rezultatus ir taip užtikrinti grįžtamąjį ryšį.
Laisvalaikio ir poilsio veikla žmonių gyvenime įgijo naujų reikšmių. Taigi svarbiausi žurnale Laisvalaikio tyrimai gvildenami klausimai – tai laisvalaikio ir laisvalaikio paslaugų sektoriaus socialinių santykių konstravimas, pagrįstas socialinių mokslų ir jų tyrėjų bendradarbiavimu bei integracija.
Žurnale pirmiausia publikuojami originalūs moksliniai straipsniai. Autoriai kviečiami pateikti empirinius ir teorinius straipsnius, kurie socialinių mokslų žinias papildo naujais aspektais, pateikia originalių mokslinių tyrimų rezultatų, plečia gyvensenos kokybės ir laisvalaikio žinių sampratą, turi praktinės reikšmės profesinei veiklai. Žurnale galima pristatyti įvairius tyrimus, kurių duomenys analizuojami tiek kokybiškai, tiek kiekybiškai, taikant įvairius statistinės analizės metodus.
Leidinių, kuriuose publikuojami laisvalaikio tyrimai, nėra daug, nors ši sritis yra labai plati. Todėl tikimės sulaukti socialinių mokslų plėtotei skirtų darbų. Viliamės, kad žurnalas skatins Lietuvos ir pasaulio mokslinių bei akademinių bendruomenių diskusijas, padės skaitytojams analizuoti, vertinti ir plėtoti savo požiūrį į tarpdisciplinines bei tam tikros srities mokslo problemas.
Laisvalaikio tyrimai – tai elektroninis mokslo žurnalas, užtikrinantis jo skaitytojams atvirą prieigą prie mokslo rezultatų, informacijos išsaugojimo kokybę ir sklaidą.
Mokslo kryptys
- Socialiniai mokslai (Sportas, Turizmas, Rekreacija ir laisvalaikis, Pedagogika ir didaktika, Socialinė pedagogika, Sociologija, Psichologija, Vadyba ir administravimas, Marketingo tyrimai, Ekonomika, Teisė, Komunikacija ir informacija, Tyrimo metodai).
- Humanitariniai mokslai (Filosofija, Istorija).
Kalbos. Žurnale publikuojami straipsniai lietuvių, anglų arba rusų kalbomis.
Recenzavimas. Norint išvengti šališkumo, taikomas dvigubai aklas recenzavimas (nei autoriai, nei recenzentai nežino vienas kito tapatybės).
Žurnalo politika. Žurnalas laikosi savo politikos, kurią sudaro išsami informacija apie straipsnių pateikimo, redakcinius ir leidybos procesus, rekomendacijos autoriams ir recenzentams. Visos šalys supažindinamos su teisėmis ir atsakomybe užtikrinant sklandų ir etišką leidybos procesą.
Mokesčiai ir rinkliavos. Žurnalo autoriams netaikomi jokie straipsnių pateikimo ar publikavimo mokesčiai.
Atviroji prieiga. Žurnalas yra atviros prieigos. Visas turinys yra laisvai prieinamas vartotojams ar jų įstaigoms. Vartotojams leidžiama skaityti, atsisiųsti, kopijuoti, platinti, spausdinti, ieškoti ar susieti visus šio žurnalo straipsnių tekstus iš anksto neprašant leidėjo ar autoriaus. Žurnale publikuoti straipsniai platinami pagal Kūrybinių bendrijų Priskyrimas 4.0 tarptautinę licenciją (CC BY 4.0). Platinant straipsnį (cituojant) turi būti nuoroda į jo autorių (-ius) ir išspausdinto straipsnio pavadinimą, žurnalą ir DOI (skaitmeninį objekto identifikatorių).
Autorių teisės. Autoriai sutinka su Kūrybinių bendrijų Priskyrimas 4.0 tarptautinės licencijos (CC BY 4.0) sutarties sąlygomis, kuriomis vadovaujantis žurnale spausdinamas straipsnis yra licencijuojamas, ir suteikia Lietuvos sporto universitetui leidimą spausdinti iki šiol nepublikuotą originalų rankraštį ir visą susijusią papildomą medžiagą. Autorius išlaiko visas autorines teises.
Indeksuotas Central and Eastern European Academic Source (EBSCO), Google Scholar, SocINDEX with Full Text (EBSCO), Sociology Source Ultimate (EBSCO).
Istorija. Elektroninis mokslo žurnalas Laisvalaikio tyrimai leidžiamas nuo 2013 m.